Brama LPU 40

Dwuwarstwowa brama ze stali ocynkowanej z panelami warstwowymi typu „sandwich” jest idealnym rozwiązaniem do garaży pojedynczych oraz podwójnych o szerokości od 2250 do 6500 mm.
 
Brama pokryta jest uszczelniającą powłoką pogodo-odporną, aby chronić garaż przed kurzem czy wilgocią. Bramy segmentowe Hormann model LPU 40 dostępne są z profilowaniem poziomym S, profilowaniem poszerzonym M, kasetonem, bez profilowań i bez profilowań w powierzchni gładkiej.
 
Bezfreonowa, poliuretanowa pianka o grubości 42 mm pozwala na osiągnięcie doskonałego stopnia izolacji ciepła. Ponadto specjalna solidna, sztywna konstrukcja o niskiej odkształcalności pozwala na bezawaryjną i długoletnią eksploatację.
 
Obustronne zabezpieczenie przeciwko skutkom pęknięciom sprężyn oraz ocynkowane sprężyny naciągowe lub skrętne sprawiają, że bramę zawsze otwiera i zamyka się lekko, nawet ręcznie. Cała konstrukcja spełnia najnowsze europejskie standardy bezpieczeństwa.
 
Charakteryzująca się wysoką odpornością powierzchnia jest dostępna w deseniu woodgrain (słoje drewna). Dodatkowo, model LPU 40 dostarczany jest także jako brama gładka bez deseniu. Bramy gładkie bezdeseniowe dostępne są również w opcji z powierzchnią Decograin (okleina drewnopodobna) oraz jako „bramy do zaprojektowania” w wersji DESIGN. Na poszczególnych sekcjach na zewnątrz i od wewnątrz bramy znajdują się specjalne profile uniemożliwiające zakleszczanie się palców.
 
Podkład powlekany na stronie zewnętrznej dostępny jest w kolorze standardowej bieli zbliżonym do RAL 9016. Jeśli zainteresowani jesteście Państwo idealnym dopasowaniem bramy do koloru budynku, to możecie Państwo wybrać go z niemal wszystkich odcieni kolorów palety RAL lub z palety 15 kolorów preferowanych. Model LPU 40 jest gwarancją najwyższego bezpieczeństwa, wygody eksploatacji oraz trwałości.

Mechanizm sprężyn naciągowych z systemem „sprężyna w sprężynie”. W bramach segmentowych firmy Hörmann podwójne sprężyny naciągowe i podwójne stalowe liny z drutu z każdej strony zabezpieczają płytę bramy przed opadnięciem. Opatentowany system „sprężyna w sprężynie” zabezpiecza przed wypadnięciem sprężyny, co eliminuje ryzyko skaleczenia.

Mechanizm sprężyn skrętnych ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed pęknięciem sprężyny. Bramy segmentowe wyposażone obustronnie w mechanizm
sprężyn skrętnych posiadają opatentowane zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyny. W razie ewentualnego pęknięcia sprężyny zabezpieczenienatychmiast zatrzymuje bramę i płyta nie opada.

Zabezpieczone prowadzeniebramy w bezpiecznych szynach bieżnych. Regulowane i opatentowane rolki bieżne, stabilne wsporniki rolkowe i bezpieczne prowadnice uniemożliwiają wypadnięcie płyty bramy, która jest bezpiecznie odstawiana pod stropem.

Zabezpieczenie przed przytrzaœnięciem po wewnętrznej i zewnętrznej stronie płyty oraz na zawiasach Niepowtarzalny kształt segmentów bramy eliminuje ryzyko zgniecenia palców, zarówno między segmentami, jak i w zawiasach. Takie zabezpieczenie oferuje tylko firma Hörmann.

Wykonana z tworzywa sztucznego stopa ościeżnicy jest odporna na uszkodzenia, trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją, nawet - w odróżnieniu do konkurencyjnych rozwiązań - wskutek utrzymującej się długo wilgoci. Stopa ościeżnicy całkowicie zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy, to gwarantuje jej skuteczną i długotrwałą ochronę. Poza tym stopa ościeżnicy tworzy razem z uszczelką podłogową bardzo estetyczne zakończenie bramy.

Przeszklenia z tworzywa sztucznego DURATEC® w bramach segmentowych Hörmann są wyjątkowo odporne na zarysowania i zachowują swoją przejrzystość nawet mimo częstego czyszczenia czy silnych obciążeń mechanicznych.

Drzwi przejściowe są bardzo praktyczne. Dzięki nim masz dostęp do wszystkich rzeczy chowanych w garażu bez potrzeby całkowitego otwierania bramy: do narzędzi ogrodniczych, rowerów itp. Przechodząc przez drzwi nie musisz podnosić taczki czy roweru, gdyż drzwi przejściowe Hörmann nie mają wystającego progu. Bardzo płaski próg ze stali nierdzewnej, którego grubość wynosi 10 mm na środku i 5 mm na spłaszczonych krawędziach, eliminuje ryzyko potknięcia i ułatwia przejeżdżanie kołami.

LPU 40 w skrócie:
* Do garaży domowych o szerokości od 2250 mm do 6500 mm
* Bramy dwuwarstwowe, z izolacyjną bezfreonową poliuretanową pianką o grubości 42 mm
* Współczynnik przenikalności ciepła:
Dla segmentu U = ok. 0,50 W/m²K (odpowiada ścianie o szerokości około 150 cm z cegły silikatowej)
Dla płyty bramy U = ok. 0,90 W/m²K
Dla całej bramy U = ok. 1,30 W/m²K
* na zewnętrznej i wewnętrznej ścianie bramy znajdują się specjalne profile uniemożliwiające zakleszczanie się palców oraz obustronne zabezpieczenia przeciwko skutkom pęknięciom sprężyn zgodnie z DIN EN 12604
* na stronie zewnętrznej: podkład powlekany poliestrem, kolor standardowej bieli zbliżony do RAL 9016
* na stronie wewnętrznej: podkład powlekany poliestrem, kolor szaro-biały zbliżony do RAL 9002
* duży wybór deseni sprawia, że każda brama wygląda niepowtarzalnie
* dostępne także w opcji „brama do zaprojektowania” DESIGN

Pliki do pobrania

Instrukcja montażu i obsługi